13-03-2019 | 13:54

Заступник Міністра юстиції Ірина Садовська зустрілася з нотаріусами Кіровоградщини

Кропивницький став п'ятим містом в Україні, де відбулася відкрита зустріч із нотаріусами та державними реєстраторами після мітингів проти введення електронного тестування для підвищення кваліфікації під стінами Кабінету Міністрів України.

Про це повідомила заступник Міністра юстиції з питань державної реєстрації Ірина Садовська під час робочого візиту на Кіровоградщину сьогодні, 13 березня.

«Запровадження іспитів для тих нотарусів і державних реєстраторів, які вчинили порушення в реєстрі, є необхідною мірою, яка дозволить відібрати грамотних юристів, які надаватимуть громадянам якісні послуги. Шкода, що цю ініціативу стали використовувати на політичній арені в негативному світлі, дискредитуючи при цьому роботу Мін'юсту, адже для цього немає об'єктивних підстав», - повідомила про ситуацію Ірина Садовська.

Про роботу нотаріусів безпосередньо на Кіровоградщині детальніше повідомив керівник обласного управління юстиції Вадим Гуцул.

«В нашій області цього року жодному нотаріусу не заблокували доступ до реєстру, тобто поки що нікому не доведеться підтверджувати свій рівень професіоналізму на тестуванні. Більш того, відзначу, що взагалі в Україні вже 40 осіб успішно пройшли екзамен, їх досвід підтверджує, що причин остерігатися іспиту немає», - розповів посадовець.

Під час робочої зустрічіприсутні обговорили також проблемні питання в нотаріальній діяльності й шляхи їх вирішення. Зокрема нотаріуси запропонували організувати тематичні тренінги, які дозволять підвищити свій рівень знань і уникнути можливих помилок.

Нагадаємо: кілька тижнів тому частина нотаріусів виступила проти введення комп'ютерного тестування з мітингом біля стін Кабінету Міністрів України в Києві. При цьому Мін'юст запровадив іспит для відбору грамотних юристів і підвищення кваліфікації. Екзамен доведеться пройти лише 192 особам взагалі в Україні, серед яких лише 41 нотаріус.