16-07-2018 | 10:45

Заходи, проведені за I півріччя 2018 року представниками регіонального відділення Секретаріату Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини у Кіровоградській області

Протягом І півріччя 2018 року представники регіонального відділення Секретаріату Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини у Кіровоградській області Вікторія Драбина  та Олег Потьомкін здійснювали заходи по забезпеченню належного представництва України у Європейському суді, роз’ясненню основних положень Конвенції про захист прав та основоположних свобод та порядку звернення до Європейського суду з прав людини.

На виконання вимог п. 10.3. - 10.6. Положення про представника Урядового уповноваженого  у справах Європейського суду з прав людини і регіональне відділення Секретаріату Урядового уповноваженого у справах    Європейського суду з прав людини, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 09.02.2007 за № 44/5, протягом вказаного періоду  будо проведено 25 семінарів – тренінгів:

Більшість семінарів, а саме 21,  проводилися у вищих навчальних закладах, ліцеях, коледжах, технікумах, училищах та школах Кіровоградщини.

Присутні дізналися про підстави та порядок звернення до Європейського суду з прав людини та  діяльність заступника Міністра юстиції - Уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини Ліщини Івана Юрійовича.

Також на семінарах слухачі мали змогу переглянути фільм про порядок роботи Європейського суду з прав людини.

Було презентовано безліч рішень Суду, що стосувалися порушення прав на освіту, на повагу до приватного та сімейного життя, право на свободу думки, совісті та релігії, а також право на особисту недоторканність.

3 семінари було проведено для начальницького складу Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області на такі теми:

  1. «Стаття 3 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод. Заборона катування. Позиція Європейського суду з прав людини».
  2. «Право на повагу до приватного та сімейного життя. Практика Європейського суду з прав людини».
  3.  «Права затриманих осіб. Рішення Європейського суду з прав людини «Родзевілло проти України»».

1 правороз’яснювальний захід  був проведений для осіб, що перебувають в ізоляторі тимчасового тримання.

Вказані семінари проводилися спільно з представниками відділу Уповноваженого Голови з питань контролю за дотриманням прав людини в поліцейській діяльності.

За звітний період  було прийнято участь у семінарі, що  відбувався у режимі відеоконференції із Секретаріатом Європейського суду з прав людини на тему: «Застосування статті 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та відповідної практики Європейського суду з прав людини – Захист права власності», який був організований Національною школою суддів України та проводився Апеляційним судом Кіровоградської області.

На запрошення директора ДНЗ «Центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій Кіровоградської обласної державної адміністрації» проведено семінар для працівників юридичних служб місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування на тему: «Основні напрямки роботи головного управління юстиції з питань забезпечення захисту прав людини в області».

Заходи планується проводити і в наступному півріччі, метою яких буде підвищення правової обізнаності населення Кіровоградщини.