15-03-2018 | 18:42

Відбувся семінар у режимі відеоконференції із Секретаріатом Європейського суду з прав людини

14 березня 2018 року у приміщенні апеляційного суду Кіровоградської області відбувся навчальний захід у формі семінару в режимі відеоконференції на тему: “ Застосування статті 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та відповідної практики Європейського суду з прав людини – Захист права власності”, який був організований Національною школою суддів України у співпраці з проектами міжнародної технічної допомоги, міжнародними організаціями та фондами.

Вказаний семінар відвідали представник Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини у Кіровоградській області Олег Потьомкін та головний спеціаліст з питань забезпечення діяльності Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини Вікторія Драбина.

Вітальними словами відеоконференцію розпочали проректор з підготовки кадрів для судових органів Національної школи суддів України, суддя Верховного Суду України у відставці, заслужений юрист України Анатолій Костенко та начальник відділу науково-методичного забезпечення підготовки суддівського корпусу, кандидат юридичних наук, заслужений юрист України  Тетяна Фулей. 

Проректор зазначив, що трансляцію буде проведено в онлайн-режимі  юристами українського відділу Секретаріату Європейського суду з прав людини безпосередньо з міста Страсбург (Франція). До участі в заході запрошено суддів цивільних і кримінальних палат апеляційних судів та місцевих загальних судів, у тому числі – слідчих суддів. 

Модератором на семінарі від Національної школи суддів України є Тетяна Фулей, від Секретаріату Європейського суду з прав людини – Вікторія Чернійчук.

Юрист українського відділу Секретаріату Європейського суду з прав людини Тарас Пашук у своєму виступі зосередив увагу присутніх на справу «Фабіан проти Угорщини», «Белане Надь проти Угорщини». Справи стосувалися порушення прав громадян на належне пенсійне забезпечення (право на пенсію є майновим правом у виконанні статті 1 Протоколу № 1).          

Під час обговорення учасники відеоконференції ділилися думками, судженнями, професійним досвідом. Учасники семінару отримали авторитетні, професійні та змістовні відповіді.