19-03-2019 | 15:58

Вадим Гуцул: «Вчити дітей праву потрібно ще з дитячих садочків»

Інвестувати в майбутнє потрібно вже сьогодні. І починати вчити дітей захисту своїх прав варто ще з дитячого садочка. У протилежному випадку надолужити згаяне буде не так просто.

Про це повідомив керівник юстиції Кіровоградщини Вадим Гуцул під час науково-практичного семінару «Актуальні проблеми правової освіти», який відбувся в Центральноукраїнському державному педагогічному університеті ім. В. Винниченка.

За словами співорганізатора заходу, професора Лілії Рябовол, семінар був організований з двоєдиною метою: проінформувати одночасно і студентів-правників, і викладачів історії та права про функції юстиції, поліції та системи безоплатної правової допомоги в цілому й особливості їх діяльності в контексті правопросвітницької сфери зокрема. Саме тому присутні отримали можливість більше дізнатись про стан правової культури і перспективи покращення ситуації, зокрема й завдяки реалізації загальнонаціонального проекту «Я МАЮ ПРАВО!».

«Згідно даних офіційних досліджень «Unicef», 58% українців не знають про свої права. Особливо турбує ситуація в сільській місцевості, адже тамтешнім жителям важче отримати фахову юридичну допомогу, враховуючи брак часу й можливостей. Щоб допомогти їм, ми з колегами регулярно виїжджаємо у віддалені населені пункти, де організовуємо мобільні точки. Так, упродовж минулого року встигли охопити 166 містечок і сіл», – повідомив Вадим Гуцул.

Також під час заходу очільник обласної юстиції окреслив можливі шляхи вирішення проблеми: «Щоб забезпечити рівень правової освіченості в Україні на рівні європейського, перш за все, потрібно комплексно підходити до вирішення проблеми. Разом із цим зауважу, що починати потрібно якомога раніше, буквально з дитячих садочків. І залучати до цього процесу потрібно і батьків, і педагогів, і громадських діячів, і представників державних інституцій».