18-01-2017 | 09:07

В управлінні юстиції обговорили результати роботи у минулому році

Учора, 17 січня, відбулася колегія Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області, під час якої  керівники структурних підрозділів обговорили результати роботи обласного органу впродовж минулого року. Засідання було проведено у форматі відеоконференції, у якій взяли участь начальники районних відділів державної виконавчої служби, державної реєстрації актів цивільного стану та завідувачів державних нотаріальних контор.

На порядок денний було винесено питання щодо підсумків діяльності обласного управління юстиції за 2016 рік, а також розглянуто ключові нюанси, на які фахівцям необхідно звернути увагу під час виконання своїх посадових обов’язків у поточному році.

«Минулий рік був досить складним у впровадженні реформ, але Міністерство юстиції України, безсумнівно, можна вважати одним із найкращих відомств, яке надзвичайно відповідально та сумлінно ставиться до всіх змін, які можуть зробити життя українців набагато простішим», –  відзначив на початку колегії начальник ГТУЮ у Кіровоградській області Вадим Гуцул.

Основна увага присутніх була сфокусована на змінах у діяльності Управління державної виконавчої служби та Управління державної реєстрації, оскільки саме ці сфери впродовж минулого року зазнали найактивнішого реформування. Як відзначила заступник начальника Головного територіального управління юстиції з питань державної виконавчої служби Маріанна Касімова, у минулому році були внесені зміни до Закону України «Про виконавче провадження» та Закону України «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів», які спрямовані на покращення життя громадян. Зокрема йдеться про запровадження автоматизації процедури виконання рішень та фіксування виконавчих дій, а також формування відкритого Єдиного реєстру боржників, який паралельно виконує кілька функцій – інформативну, публічну та превентивну. Незважаючи на реформування, упродовж 2016 року державними виконавцями області фактично виконано 31 430 виконавчих документів (22,2% від загальної кількості виконавчих документів, що підлягали виконанню), фактично за виконавчими документами стягнуто 158 861 811 гривень (4,9% від загальної суми, що підлягала стягненню). Відтак Кіровоградська область наразі займає п’яте місце по фактичному виконанню по Україні.

У минулому році було докладено також чимало зусиль у процесі реформування сфери державної реєстрації. «На Кіровоградщині почали реалізовувати пілотний проект щодо вручення свідоцтв про народження безпосередньо у пологових будинках. Послуга діє у 24 обласних медичних закладах. Наразі кожне друге свідоцтво про народження малюків на Кіровоградщині видається безпосередньо у пологових будинках. Таким чином на території області було видано 2 992 свідоцтва, що вдвічі перевищує загальноукраїнський показник. Також у медичних установах проходить видача довідок про місце реєстрації новонародженої дитини. Нині видано 56 таких документів», – розповів заступник начальника Головного територіального управління юстиції з питань державної реєстрації Олег Потьомкін. Окрім цього, було завершено реформу реєстрації у сфері нерухомості та бізнесу, а також передано відповідні повноваження місцевій владі, нотаріусам та акредитованим суб’єктам.

У ході засідання колегії доповідачами було висвітлено основні статистичні показники у роботі, позитивні напрацювання, а також надано пропозиції щодо удосконалення роботи та покращення діяльності структурних підрозділів Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області.

Наприкінці засідання Вадим Гуцул проінформував присутніх про пріоритети Міністерства юстиції України та ГТУЮ у Кіровоградській області у 2017 році. Серед ключових напрямів варто відзначити продовження реалізації антикорупційної реформи, яка стала однією з передумов створення антикорупційних судів та публічного реєстру посадових осіб найвищого рангу. Так само триватиме реформа пенітенціарної системи – це найбільш складна реформа, реалізація якої потребує тривалого часу. Також проводитиметься робота з розширення онлайн-послуг у сфері державної реєстрації бізнесу, друкованих засобів масової інформації та громадських формувань. Окрім цього, до вже звичних сервісів відомства розробники «Онлайн-будинку юстиції» у найближчий час планують додати понад 20 нових послуг. Окрім цього, Вадим Гуцул проінформував присутніх про плани реалізації на території Кіровоградщини загальнонаціональної програми «Я маю право», яка допоможе українцям більше дізнатися про свої права. Завдяки цього можна буде ефективніше боротися зі свавіллям чиновників.