13-07-2018 | 20:29

Юстиція Кіровоградщини відсвяткувала 100-річчя Мін’юсту

Команда обласної юстиції ініціювала урочистості з нагоди ювілейної річниці створення Міністерства юстиції України.

Святкування було організоване напередодні 100-річчя заснування відомства й відбулось сьогодні, 13 липня.

«Упродовж тривалого часу в радянський період українці, на жаль, могли чути лише про свої обов’язки. Натомість інформацію про права владна верхівка не поспішала поширювати в маси. Зараз ситуація змінилася кардинально. Підвищення правосвідомості громадян – пріоритет у роботі Мін’юсту. Ми щодня підтверджуємо ці слова на ділі й надаємо правові консультації просто неба за будь-яких обставин. Звичайно, без правової допомоги не обійшлось і сьогодні, тому всі бажаючі мали можливість звернутися за консультацією до інформаційного намету», - прокоментував керівник обласної юстиції Вадим Гуцул.

Варто відзначити, що 15 липня 1918 р. Міністерство судових справ перейменовано на Міністерство юстиції. Під його керівництвом діяли 3 судові палати, 19 окружних судів і 112 міських та повітових з’їздів мирових суддів.

Головними завданнями тогочасного Міністерства юстиції було здійснення управління судовими органами та пенітенціарною системою, вдосконалення судочинства в умовах перехідного етапу української державності, кодифікація законодавства, підготовка проектів кримінальних, кримінально-процесуальних та інших нормативних актів. Першим відомство очолив Михайло Чубинський – син видатного громадського діяча та автора слів гімну України Павла Чубинського.