14-05-2019 | 12:45

Уряд затвердив новий модельний статут ТОВ

Постанова Кабінету Міністрів України «Деякі питання дерегуляції господарської діяльності» від 27 березня 2019 р. № 367 (далі – Постанова № 367), якою затверджені правила реєстрації статутів та нова редакція модельного статуту опублікувана в газеті Урядовий кур'єр від 27.04.2019 № 82 та набула чинності.

Нова редакція модельного статуту товариства з обмеженою відповідальністю та оновлений механізм його застосування даватиме можливість забезпечити:

  • багатоваріантність положень статуту, що дозволить формувати статут, максимально відповідний потребам засновників із запропонованих опцій;
  • зручну форму вибору варіантів з рекомендаціями і поясненнями щодо їх особливостей;
  • автоматичну генерацію цифрового коду обраної редакції статуту, що дозволить її автоматичне опрацювання у Єдиному державному реєстрі;
  • автоматизовану генерацію (на підставі відповідей заявника на запитання системи) протоколу зборів засновників (загальних зборів учасників) та заяви на реєстрацію юридичної особи;
  • вибору систему оподаткування суб’єкта господарювання (ПДВ, єдиний податок) онлайн;
  • можливість онлайн реєстрації переходу від однієї до іншої редакції модельного статуту, або з «паперового» на модельний статут.

Уряд доручив Міністерству юстиції України до 15 травня 2019 року забезпечити модернізацію порталу електронних сервісів у частині, пов’язаній з державною реєстрацією створення товариств з обмеженою відповідальністю, що діє на підставі модельного статуту, а також переходу ТОВ на діяльність на підставі модельного статуту.

Звертаємо увагу, що модельний статут застосовується виключно щодо товариств з обмеженою відповідальністю. Інші організаційно-правові форми юридичних осіб не можуть використовувати модельний статут, затверджений Постановою № 367.

Нагадуємо, що модельний статут – це типовий установчий документ, який затверджений Кабінетом Міністрів України і використовується для створення та провадження діяльності юридичних осіб відповідної організаційно-правової форми, а також містить положення, що регулюють правовий статус, права, обов’язки та відносини, які пов’язані із створенням, управлінням та провадженням господарської діяльності юридичних осіб.