27-03-2019 | 16:09

У Кропивницькому студентам розповіли, як караються порушення на виборчій дільниці

Порушникам виборчого процесу загрожує кримінальна відповідальність. Йдеться про штрафи, виправні роботи та обмеження волі.

Про ймовірні порушення та види покарань розповіли студентам Центральноукраїнського національного технічного університету в рамках інформаційної кампанії «Я маю право голосу!», ініційованої Мін’юстом напередодні виборів Президента України.

«Порушення під час голосування можуть мати різний характер. Серед найрозповсюдженіших випадків йдеться про видачу бюлетеня особі без документа, що підтверджує громадянство України; наявність одночасно кількох осіб у кабіні для таємного голосування; винесення бюлетеня за межі дільниці або ж його отримання не від члена виборчої комісії, а від сторонньої особи», – зазначила головний спеціаліст відділу правової роботи та правової освіти Віра Піскун.

За вищезазначені порушення передбачається кілька варіантів відповідальності:

  • Штрафні санкції від 1700 до 5100 грн;
  • Виправні роботи до 2 років;
  • Обмеження волі до 3 років.
«При цьому значно серйозніше покарання загрожує тим, хто пошкодить виборчу скриньку. За цей вчинок передбачене позбавлення волі від 5 до 7 років з обмеженням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю від 1 до 3 років», – зауважила Віра Піскун.

Нагадаємо: 31 березня стартують вибори Президента України. Щоб реалізувати своє виборче право, потрібно завітати на виборчу дільницю з паспортом, військовим квитком або тимчасовим посвідченням громадянина України. Якщо на дільниці були зафіксовані порушення, про це обов’язково слід повідомити голову виборчої дільниці, офіційних спостерігачів і поліцейських.