30-05-2018 | 17:17

У Кропивницькому фахівці юстиції пояснили, як боротися з домашнім насильством

25 травня головний спеціаліст з питань забезпечення діяльності Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини відділу судової роботи та міжнародного співробітництва Вікторія Драбина провела правопросвітницький захід для учнів старших класів спеціалізованого навчально-виховного комплексу - загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів №26 - дошкільний навчальний заклад - дитячо-юнацький центр "Зорецвіт"  Кіровоградської міської ради Кіровоградської області.

На заході було розкрито тему боротьби з домашнім насильством над дітьми. Для більшого розуміння учнями такої проблеми було роз’яснено рішення «М.С. проти України» від 11 липня 2017 року, де заявник – батько, скаржився на порушення прав його малолітньої доньки матір’ю та її співмешканцем, а саме застосування з боку матері та її співмешканця насильства до дитини як фізичного так і сексуального.

Європейським Судом  за вказаним рішенням було встановлено порушення статті 8 Конвенції, яка гарантує право на повагу до приватного та сімейного життя і охоплює як кримінальну (проведення належного розслідування щодо застосування насильства до дитини), так і цивільну сфери (визначення місця проживання дитини).

Крім того, учні дізналися про діяльність Європейського суду з прав людини.