11-04-2019 | 11:55

«Селфі з бюлетенем карається штрафом», - керівник юстиції Вадим Гуцул

За фотозйомку бюлетенів під час виборів передбачена кримінальна відповідальність.

Про це повідомив керівник юстиції Вадим Гуцул під час семінару, проведеного для студентів кооперативного коледжу економіки і права ім. М. П. Сая, спільно з омбудсменом із захисту виборчих прав «Громадянської мережі «Опора» у Кіровоградській області Євгеном Гурницьким.

«Багато хто з вас цього року вперше реалізує своє виборче право по досягненню повноліття. Однак, далеко не всі розуміють, які саме порушення можуть виникати на дільниці й, найголовніше, яку саме відповідальність за них доведеться нести. Почну з того, що селфі з бюлетенем карається штрафом. Йдеться про суму від 1700 грн до 5100 грн. Тож фотографуватися на дільниці не рекомендую», – відзначив Вадим Гуцул.

Про порушення також розповів і Євген Гурницький: «Аналогічний штраф також доведеться сплатити й за передачу або отримання грошей чи подарунків за голосування. Окрім цього, покарання доведеться понести й за намагання винести бюлетень за межі виборчої дільниці».

Нагадаємо: у неділю, 21 квітня, відбудеться другий тур виборів Президента України. За необхідності до 15 квітня включно ще є можливість змінити місце голосування. Для цього потрібно звернутися до органу ведення Реєстру виборців і подати відповідну заяву. Окрім цього, з собою потрібно мати й документи, які підтверджують необхідність зміни. Це може бути довідка з місця навчання або роботи, посвідчення про відрядження, проїзні документи, договір оренди житла тощо.