24-12-2019 | 15:41

Сектором з питань банкрутства проведено нараду з питань погашення заборгованості із заробітної плати

24 грудня в приміщенні Головного територіального управління юстиції відбулась спільна нарада з представниками Кіровоградської обласної державної адміністрації, Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області, Головного управління статистики у Кіровоградській області та арбітражними керуючими.

В ході наради обговорені наступні питання:

  • стан та перспективи погашення заборгованості із виплати заробітної плати колишнім працівникам підприємств-банкрутів Кіровоградської області;
  • проблемні питання, що виникають в роботі арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) з питань погашення заборгованості із заробітної плати та шляхи їх розв’язання.

«Наразі у Кіровоградській області в процедурі банкрутства знаходиться 51 підприємство, із яких на 7 підприємствах-боржниках обліковується заборгованість із заробітної плати на загальну суму 3 млн. 497 тис. грн. З 7 підприємств-боржників – 2 підприємства державної форми власності, 1 комунальне підприємство та 4 підприємств приватної форми власності. Слід зазначити, що з початку 2019 року було погашено заборгованість із заробітної плати на суму 108,5 тис. грн.», - зауважив у ході наради завідувач сектору з питань банкрутства Микола Шамшур.

Заступником начальника ГУ ПФУ в Кіровоградській області Шарпінським Ю.М. було зазначено, що 28 підприємств мають борг з платежів до Пенсійного фонду України. Станом на 01.12.2019 загальна сума боргу цих підприємств складає 117 366,5 тис. грн.

Від процедур банкрутства в поточному році надходження до Пенсійного фонду України склали 1 740 тис. грн., що на 35% більше, ніж в минулому році. Також, відбулось списання 127,3 тис. грн. заборгованості за рішенням господарського суду в результаті завершення процедури банкрутства.