23-04-2019 | 16:30

Проведено правопросвітницький захід для учнів гімназії імені О.С. Пушкіна

На Кіровоградщині продовжується проведення правопросвітницьких заходів. Так,23 квітня 2019 рокуголовний спеціаліст з питань забезпечення діяльності Уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини Вікторія Драбина завітала до учнів гімназії імені О.С. Пушкіна міської ради м. Кропивницького з метою проведення правового тренінгу на тему: «Відповідальність за вчинення домашнього насильства. Позиція Європейського суду з прав людини».

Вікторія Драбина поспілкувалася з учнями про проблеми насильства в сім’ї, як порушення прав, закріплених у Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, розповіла присутнім про види домашнього насильства, їх ознаки, а також охарактеризувала види покарань за вчинення систематичного домашнього насильства.

Також, слухачам було презентовано рішення Європейського суду з прав людини «Контрова проти Словаччини», що стосувалося фізичного та психологічного насильства в сім’ї відносно жінки та її дітей з боку чоловіка, носило довгий характер та в результаті спричинило смерть дітей. Заявниця поскаржилася до Європейського суду з прав людини через те, що поліція не вжила відповідних заходів для захисту життя дітей, її приватного та сімейного життя, незважаючи на інформацію про образливу поведінку стосовно неї та її дітей і смертельні погрози з боку її чоловіка. Європейський суд з прав людини констатував порушення статті 2 Конвенції (право на життя) та статті 13 (право на ефективний засіб юридичного захисту) з огляду на відсутність ефективного правового захисту в національному законодавстві на отримання компенсації за моральні збитки, отримані через втрату дітей.