07-02-2019 | 19:16

Проведено круглий стіл з державними реєстраторами Олександрівського району

7 січня 2018 року завідувачем сектору взаємодії з суб’єктами державної реєстрації та підвищення кваліфікації державних реєстраторів управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області Рудіком Миколою проведено круглий стіл з державними реєстраторами Олександрівського району на тему: «Застосування нормативно-правових актів у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців в умовах законодавчих змін».

Розпочавши круглий стіл, завідувач сектору наголосив на важливості теми та довів до відома присутніх про зміни законодавства у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, пов'язані з прийняттям Верховною Радою України 17.01.2019 Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо підлеглості релігійних організацій та процедури державної реєстрації релігійних організацій зі статусом юридичної особи» № 2673-VIII, метою якого є забезпечення представників релігійної громади правом визнавати її підлеглість у канонічних і організаційних питаннях будь-яким діючим в Україні та за її межами релігійним центрам (управлінням) а також правом на вільну зміну цієї підлеглості.

Крім того, акцентовано увагу на постанові яку прийняв Уряд 24 жовтня 2018 року № 860, якою затверджено Порядок реалізації експериментального проекту з організації визначення професійної компетентності осіб, які мають намір здійснювати функції державного реєстратора. Це – ще одна новація Міністерства юстиції України для того, щоб підвищити професійний рівень державних реєстраторів та забезпечити якість їх роботи. Важливо також і те, що окрім кандидатів на посаду державного реєстратора іспит будуть складати і ті державні реєстратори, які з тих, чи інших причин були відключені від доступу до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та/або Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Тобто для того, щоб продовжити роботу, державним реєстраторам після відключення потрібно буде скласти іспит.

У ході круглого столу присутніми активно обговорювались порядок державної реєстрації та проблемні питання, які виникають під час застосування норм права на практиці.