24-04-2019 | 16:20

Проведено круглий стіл з державними реєстраторами Благовіщенського району

Завідувачем сектору взаємодії з суб’єктами державної реєстрації та підвищення кваліфікації державних реєстраторів Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області Миколою Рудіком 24 квітня 2019 року у приміщенні Благовіщенської райдержадміністрації проведено круглий стіл для державних реєстраторів райдержадміністрації, які надають адміністративні послуги у сферах державної реєстрації прав на нерухоме майно та державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців, за участю державних реєстраторів Вільхівської сільської ради Благовіщенського району на тему: «Нормативні зміни у сфері державної реєстрації. Типові помилки. Контроль за діяльністю державних реєстраторів».

За круглим столом оголошено типові помилки, які виникають під час вчинення реєстраційних дій у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців.

Розглянуто питання щодо підстав та порядку проведення моніторингу реєстраційних дій суб’єктів державної реєстрації та камеральних перевірок за результатами проведення такого моніторингу Міністерством юстиції України, відповідно до Порядку здійснення контролю у сфері державної реєстрації, а також перелік санкцій, які можуть застосовуватися до державних реєстраторів чи суб’єктів державної реєстрації, у разі виявлення порушень.

Особливу увагу приділили обговоренню постанови яку прийняв Уряд 24 жовтня 2018 року № 860, якою затверджено Порядок реалізації експериментального проекту з організації визначення професійної компетентності осіб, які мають намір здійснювати функції державного реєстратора.

Окрім цього, обговорено нормативні зміни у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, а також у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців.