01-11-2018 | 12:50

Представники юстиції відвідали «Кропивницьку виправну колонію (№6)»

30  жовтня  2018  року  в Державній установі «Кропивницька виправна колонія (№6)» відбувся захід «День відкритих дверей», який проводиться в рамках прозорості та відкритого висвітлення роботи державної установи.

На запрошення заступника начальника відділу соціально-виховної та психологічної роботи Валерія Видибури  захід відвідали і представники юстиції,  а саме начальник відділу судової роботи та міжнародного співробітництва Маріанна Касімова, головний спеціаліст відділу судової роботи та міжнародного співробітництва Наталія Волошина, а також головний спеціаліст з питань забезпечення діяльності Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини Вікторія Драбина.

Також на заході були присутні  родичі засуджених, представники спостережної комісії, місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, депутати міської ради м. Кропивницького, а  також засоби масової інформації.

В ході «Дня відкритих дверей» присутні побували в  їдальні для осіб, які позбавлені волі, побачили хлібопекарню, кімнату короткострокових та  тривалих побачень для засуджених, промислову зону.

Гостей запросили до православної церкви Святого Романа, яка розміщена на території виправної колонії,  де священослужитель розповів про коротку історію створення храму та роботу, яка проводиться по виправленню засуджених саме через їх каяття.

Наприкінці  екскурсії, бажаючі відвідали Кіровоградський навчальний центр №6, який функціонує на базі колонії та готує кваліфікованих робітників за 5 спеціальностями для роботи не тільки на виробництві установи, а і за її межами після звільнення з місць позбавлення волі. До речі, зазначений навчальний центр входить до четвірки найкращих по Україні серед закладів, що діють при виправних колоніях.

Крім того, під час перебування в навчальному центрі фахівці юстиції мали змогу розповісти засудженим про їх права та залишити буклети на тему: «Підстави та порядок звернення до Європейського суду з прав людини».

В цілому умови відбування покарання та робота, яка проводиться адміністрацію установи для виправлення засуджених,  справили на присутніх гостей позитивні враження.