12-04-2018 | 12:18

Фахівці юстиції проінформували кадетів про міжнародні механізми захисту прав людини

10 квітня 2018 року представники регіонального відділення Секретаріату Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини у Кіровоградській області Олег Потьомкін та Вікторія Драбина завітали до кадетів та ліцеїстів, які навчаються в комунальному закладі «Навчально-виховне об’єднання «Загальноосвітня школа-інтернат I-III ступенів, ліцей «Сокіл», центр позашкільного виховання Кіровоградської міської ради  Кіровоградської області».

На початку зустрічі Олег Потьомкін зазначив про основні напрямки діяльності Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області, роз’яснив актуальні теми проекту «Я МАЮ ПРАВО!», а також звернув увагу присутніх на основні положення міжнародного договору – Європейську конвенцію з прав людини. Вказаний документ Україна  ратифікувала 17 липня 1997 року (текст ратифіковано із заявами та застереженнями). Для нашої держави вона набула чинності 11 вересня того ж року. Тим самим Україна взяла зобов'язання привести своє законодавство до міжнародних стандартів, закріплених в Конвенції.

Конвенція складається з 59 статей та 3 розділів: Права і свободи (ст. 2-18), Європейський суд з прав людини (ст. 19-51), Інші положення (ст. 52-59)

Вікторія Драбина розповіла історію виникнення Європейського суду з прав людини, порядок його роботи, структуру та компетенцію, а також надала зразки формуляру заяви до Суду та буклети для більш детального ознайомлення.

Наприкінці заходу учасникам семінару було зазначено про можливість звернення за більш детальними консультаціями до Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області.