22-03-2018 | 17:19

Представники регіонального відділення Секретаріату Урядового уповноваженого у справах ЄСПЛ у Кіровоградській області розповіли старшокласникам про їх права

22 березня представник Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини у Кіровоградській області Олег Потьомкін та головний спеціаліст з питань забезпечення діяльності Урядового  уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини відділу судової роботи та міжнародного співробітництва Вікторія Драбина провели семінар для  учнів 9-х класів загальноосвітньої школи I-III ступенів № 4 Кіровоградської міської ради Кіровоградської області.

 Олег Потьомкін звернув увагу школярів на основні завдання обласного управління юстиції, роз’яснив тему виплати аліментів та відповідальності боржників, які ухиляються від утримання власних дітей, а також розповів про інші актуальні теми, що  включені до загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!».

Своєю чергою Вікторія Драбина проінформувала учасників семінару про основні права й заборони, перелік яких визначений у Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, а також можливість кожного громадянина України захистити свої права не тільки на національному рівні, але й на міжнародному.

Зокрема було роз’яснено підстави та порядок звернення до Європейського суду з прав людини, його структуру, порядок роботи та прийняття рішень. Зокрема в стислій формі було висвітлено рішення «Таран проти України», яке було прийняте Палатою суддів та набуло статусу остаточного 17 жовтня 2014  року, у якому заявник Таран Іван Васильович скаржився на порушення його прав, встановлених у статті 3 (заборона катування), статті 5 (право на свободу та особисту недоторканність) та статті 6 (право на справедливий суд). Європейський суд з прав людини постановив виплатити справедливу сатисфакцію (до речі, справедлива сатисфакція не завжди має грошовий характер. Часто справедливою сатисфакцією суд вважає саме встановлення факту порушення) заявнику.

Наприкінці семінару представники регіонального відділення Секретаріату Урядового уповноваженого у справах ЄСПЛ у Кіровоградській області разом зі школярами зробили висновок, що важливо не тільки знати свої права, а й вміти їх правильно захищати, підвищуючи при цьому власну юридичну грамотність та формуючи  нову правову культуру в нашому суспільстві.