14-05-2019 | 17:03

Надано методичну допомогу державним реєстраторам Великосеверинівської сільської ради

14 травня 2019 року фахівцями сектору взаємодії з суб’єктами державної реєстрації та підвищення кваліфікації державних реєстраторів Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області надано методичну допомогу державним реєстраторам Великосеверинівської сільської ради з питань застосування норм законодавства у сфері державної реєстрації на практиці.

Під час семінару новопризначеному державному реєстратору роз’яснено законодавство у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно і юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців, надано методичні рекомендації щодо прийому документів та проведення реєстраційних дій у даній сфері.

Також, учасники семінару обговорили постанову яку прийняв Уряд 24 жовтня 2018 року № 860, якою затверджено Порядок реалізації експериментального проекту з організації визначення професійної компетентності осіб, які мають намір здійснювати функції державного реєстратора. Це – ще одна новація Міністерства юстиції України для того, щоб підвищити професійний рівень державних реєстраторів та забезпечити якість їх роботи.

Особливу увагу приділено контролю у сферах державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців, зокрема шляхом розгляду скарг на рішення, дії чи бездіяльність державного реєстратора, моніторингу реєстраційних дій в реєстрах, камеральних перевірок державних реєстраторів та обгрунтованих подань територіальних органів Мін’юсту.