17-10-2018 | 16:28

На Кіровоградщині бійці АТО дізналися, як захищати свої права

Команда юстиції Кіровоградщини провела правопросвітницький захід для учасників АТО, які перебувають на лікуванні в обласному госпіталі.

Під час консультування бійці мали можливість проконсультуватися з тих питань, які цікавлять їх, а також більше дізнатися про можливість отримання безоплатної правової допомоги, передбаченої для них чинним законодавством.

«Захисники України не залишаться у складних ситуаціях сам-на-сам. За необхідності їм завжди допоможуть вирішити правові питання за рахунок держави, до того ж це право гарантується їм законом. Так, за необхідності їх забезпечать яке первинною, так і вторинною правовою допомогою. У першому випадку йдеться про надання консультацій і роз’яснень із правових питань, допомогу в складанні скарг або ж заяв. У другому – про захист у кримінальних процесах, представництво в судах, складання документів процесуального характеру та інше», – відзначив в.о. керівника обласного управління юстиції Олег Потьомкін.

Окрім можливості отримання безоплатної правової допомоги, бійці АТО проконсультувалися у фахівців з питань оформлення субсидій, а також дізналися, як реалізувати своє право на знижку на оплату комунальних послуг, житла або ж вартості палива.

Також присутні, користуючись нагодою, отримали оперативну правову допомогу з тих питань, які їх турбували впродовж тривалого часу. Зокрема їх цікавили нюанси отримання земельних ділянок і можливості здобуття вищої освіти за рахунок держави.