08-07-2019 | 14:27

Куди звертатися для оскарження рішень, дій або бездіяльності державного реєстратора

Одним із способів захисту прав і свобод від протиправних посягань у сфері державної реєстрації є звернення зі скаргою до Міністерства юстиції України та його територіальних органів. При цьому, таке звернення не означає відмову особи від встановлення справедливості судом, а є її вільним волевиявленням захистити свої права в позасудовий спосіб.

Відповідно до норм Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» та Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» (далі - Закони) в системі державної реєстрації прав на нерухоме майно та бізнесу є можливість оскарження рішень, дій або бездіяльності державних реєстраторів в адміністративному порядку.

Міністерство юстиції України розглядає скарги:

  1. на рішення державного реєстратора про державну реєстрацію прав та бізнесу (крім випадків, коли таке право набуто на підставі рішення суду, а також коли щодо нерухомого майна наявний судовий спір);
  2. на рішення, дії або бездіяльність територіальних органів Міністерства юстиції України.

Територіальні органи Міністерства юстиції України розглядають скарги:

  1. на рішення (крім рішення про державну реєстрацію прав та бізнесу), дії або бездіяльність державного реєстратора;
  2. на дії або бездіяльність суб’єктів державної реєстрації прав та бізнесу.

Для отримання консультації з питань діяльності Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області та направлення скарги до територіального управління юстиції можна звернутися до відділу забезпечення діяльності комісії з питань розгляду скарг у сферідержавної реєстрації прав управління державної реєстрації Головноготериторіального управління юстиції у Кіровоградській області за адресою: м. Кропивницький, вул. Дворцова, 6/7, каб. 103, тел.: (0522) 35 66 45, електронна пошта: info_udr@kr.minjust.gov.ua.

Розклад роботи: пн.-чт. з 08:30 до 17:30, пт. - з 08:30 до 16:15, обідня перерва з 13:00 до 13:45,

Також, з інформацією щодо засідання комісії, методичних матеріалів стосовно вимог до оформлення скарг у сфері державної реєстрації,зразків скарг у сфері державної реєстрації, тощо можна ознайомитись на офіційному веб-сайті Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області.

Для отримання консультації з питань діяльності Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації Міністерства юстиції України можна звернутися до:

  • відділу забезпечення діяльності комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації прав Управління розгляду звернень та забезпечення діяльності комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації прав Департаменту державної реєстрації та нотаріату Міністерства юстиції України – тел.: (044) 233 65 19, діловод відділу - тел.: (044) 233 65 36;
  • відділу забезпечення діяльності комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Управління розгляду звернень та забезпечення діяльності комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації Департаменту державної реєстрації та нотаріату Міністерства юстиції України – тел.: (044) 233 65 22, діловод відділу - тел.: (044) 233 65 36.

Адреса для направлення скарг у сфері державної реєстрації до Міністерства юстиції України: 01001 м.Київ, вул.Городецького, 13.

Також, з інформацією щодо засідання та складу комісії, порядку оскарження її рішень, тощо можна ознайомитись на офіційному веб-сайті Міністерства юстиції України.