09-10-2019 | 17:20

Кропивничанам розповіли про те, хто такі присяжні

Статтею 124 Конституції України визначено, що народ безпосередньо бере участь у здійсненні правосуддя через присяжних.

Сьогодні, 9 жовтня фахівці юстиції Кіровоградщини в рамках реалізації кампанії «Я маю право бути присяжним» проінформували населення Кропивницького, про можливість стати присяжним.

«Мета кампанії – інформування громадян України щодо передбаченої Конституцією України можливості здійснювати правосуддя через присяжних та заохочення їх до вирішення певної категорії цивільних та кримінальних справ разом із суддею», - повідомила спеціаліст юстиції Наталя Кобилат.

Громадяни дізналися, що присяжні це особи, які за їх згодою залучаються до вирішенняпевної категорії цивільних та кримінальних справ разом із суддею в суді першої інстанції.

«Особа, яка виявила бажання стати присяжним, має звернутися до місцевої ради із заявою про включення до списку. Саме органи місцевого самоврядування формують і затверджують список громадян, які постійно проживають на території, на яку поширюється юрисдикція відповідного суду, а також відповідають встановленим вимогам та дали згоду бути присяжними», - зауважила фахівцеь обласного управління юстиції Лілія Полтавець.

Для містян була цікавою інформація, що присяжними можуть бути громадяни України віком від 30 до 65 років, які володіють державною мовою та постійно проживають на території, на яку поширюється юрисдикція відповідного окружного суду.