19-10-2018 | 08:55

Фахівцями Управління державної реєстрації прийнято участь у тематичному короткостроковому семінарі

18 жовтня 2018 року у приміщенні Державного навчального закладу «Центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій Кіровоградської обласної державної адміністрації» фахівцями Управління державної реєстрації проведено семінар з керівниками комунальних підприємств спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міст області на тему: «Практика державної реєстрації речових прав на нерухоме майно».

Під час заходу присутнім доведено до відома про те, що з 1 травня 2016 року внаслідок реформи децентралізації повноваження у сферах державної реєстрації нерухомості та бізнесу здійснюють виконавчі органи сільських, селищних та міських рад, районні державні адміністрації, акредитовані суб’єкти та нотаріуси.

Також, обговорено питання щодо нормативних змін у сфері державної реєстрації, поточну ситуацію застосування законодавства під час проведення реєстраційних дій державними реєстраторами та проінформовано учасників семінару як потрібно реагувати на випадки рейдерських захоплень і алгоритм дій для поновлення корпоративних та майнових прав.

Особливу увагу приділено контролю у сферах державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців, зокрема шляхом розгляду скарг на рішення, дії чи бездіяльність державного реєстратора, моніторингу реєстраційних дій в реєстрах, камеральних перевірок державних реєстраторів та обгрунтованих подань територіальних органів Мін’юсту.

Учасники заходу більше дізналися про сервіс інформування «SMS-Маяк», завдяки якому можна отримати повідомлення на мобільний телефон або електронну адресу щодо вчинення незаконних реєстраційних дій.

Крім того, присутні ознайомилися з загальнонаціональним правопросвітницьким проектом Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!», отримали ряд інформаційних буклетів, розроблених в рамках даного проекту.