14-06-2018 | 16:12

Фахівці юстиції та поліції провели спільний семінар про права затриманих

Сьогодні, 14 червня, головний спеціаліст з питань забезпечення діяльності Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини Вікторія Драбина разом з головним спеціалістом відділу Уповноваженого Голови з питань контролю за дотриманням прав людини в поліцейській діяльності Управління забезпечення прав людини Мариною Балашовою провели семінар для начальницького складу структурних підрозділів  Головного управління Національної поліції України в Кіровоградській області.

Марина Балашова зазначила про важливість використання в роботі поліцейськими положень Європейської конвенції про запобігання катуванню чи нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню від  26 листопада 1987 року. Крім того, наголосила на трьох невід’ємних правах затриманих осіб – праві на захист, праві на повідомлення третіх осіб про його затримання (близькі родичі, друзі), праві на медичну допомогу.

У свою чергу Вікторія Драбина розкрила присутнім  рішення Європейського суду з прав людини «Родзевілло проти України» від 14 січня 2016 року. Заявник скаржився, зокрема, на умови тримання його під вартою, на побиття вартовими охорони, на те, що він не мав доступу до ефективних засобів юридичного захисту у зв’язку з  вищенаведеними скаргами, ненадання медичної допомоги та на відмову в задоволенні його клопотань про переведення до установи виконання покарань, розташованої ближче до місця проживання його батьків та неповнолітнього сина.

Європейський суд відповідно до наведених скарг постановив порушення статті 3 (заборона катування, що включало в себе неналежні умови тримання під вартою та ненадання медичної допомоги), статті  8 (право на повагу до приватного та сімейного життя) та статті 13 (право на ефективні засоби юридичного захисту).