30-07-2018 | 15:08

Фахівці юстиції проінформували кропивничан, як не стати жертвами торгівлі людьми

За період української незалежності понад 230 000 українців постраждали від торгівлі людьми, згідно досліджень Міжнародної організації з міграції.

Такі факти озвучив сьогодні, 30 липня, заступник начальника з питань державної реєстрації Олег Потьомкін під час проведення вуличного інформування населення  з нагоди Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми.

«Існують різні форми торгівлі людьми. Наприклад, йдеться про сексуальну  чи трудову експлуатації, примусове жебрацтво чи втягнення у злочинну діяльність. Щоб вберегти своє життя і не стати жертвами злочинців, потрібно дотримуватись декількох простих порад. Особливо вони будуть актуальними для заробітчан, які планують влаштуватися на роботу за кордоном. По-перше, ніколи не віддавайте свій паспорт, навіть якщо цього вимагають потенційні роботодавці. По-друге, попіклуйтесь про оформлення трудової візи, а також зробіть копії всіх документів. По-третє, обов’язково зареєструйтесь в українському посольстві й знайдіть контакти неурядових організацій, які допомагають мігрантам у складних ситуаціях», – відзначив посадовець.

Окрім цього, Олег Потьомкін відзначив, що в разі необхідності оперативної консультації, можна зателефонувати за номером єдиного контакт-центру з надання безоплатної правової допомоги за номером 0 (800) 213 103.