26-03-2019 | 15:52

Фахівці юстиції Кіровоградщини провели семінар для державних реєстраторів щодо порядку надання адмінпослуг

Сьогодні, 26 березня, представники обласної юстиції провели короткостроковий семінар на базі державного навчального закладу «Центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій Кіровоградської обласної державної адміністрації», який був організований спеціально для державних реєстраторів райдержадміністрацій, виконавчих комітетів міських, селищних, сільських рад і об’єднаних територіальних громад. Темою зустрічі стало обговорення порядку та механізмів надання адміністративних послуг.

Заступник начальника обласного управління юстиції з питань державної реєстрації Олег Потьомкін і завідувач сектору взаємодії з суб’єктами державної реєстрації та підвищення кваліфікації державних реєстраторів Микола Рудік розповіли учасникам семінару про особливості реалізації повноважень у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців у аспекті останніх змін.

Так, зокрема в ході семінару були обговорені такі питання, як порядок реалізації експериментального проекту з організації визначення професійної компетентності осіб, які мають намір здійснювати функції державного реєстратора прав на нерухоме майно та/або державного реєстратора юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань; законодавчі зміни щодо вирішення питання колективної власності на земельні ділянки, порядку виділення в натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв), а також зміни до законодавства у сфері проведення технічної інвентаризації нерухомого майна.

Окрім цього, обговорили також нюанси практичного використання Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та розглянули ситуаційні завдання з питань застосування законодавства у сфері державної реєстрації. Особливу увагу присутніх було зосереджено на типових помилках, які допускають державні реєстратори.

Під час заходу спікери надали обґрунтовані відповіді на запитання учасників семінару.

Окрім вищезазначених питань, державні реєстратори мали можливість отримати інформацію також і про корупційні ризики в діяльності публічних службовців. Про цю тему детальніше розповів головний спеціаліст з питань запобігання і протидії корупції обласного управління юстиції Ігор Бизов.