11-06-2019 | 17:07

Державна реєстрація громадських формувань у скорочені строки

Згідно ст. 36 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» за державну реєстрацію справляється адміністративний збір у визначеному розмірі. Окрім того, надається можливість здійснити державну реєстрацію змін до відомостей громадських формувань у скорочені строки.

Державна реєстрація у скорочені строки проводитися виключно за бажанням заявника у разі внесення ним додатково до адміністративного збору відповідної плати у розмірах, передбачених пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України № 1133 від 25.12.2015 «Про надання послуг у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань у скорочені строки».

Постанова Кабінету Міністрів України № 1133 від 25.12.2015 «Про надання послуг у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань у скорочені строки» визначає розмір плати за проведення державної реєстрації змін до відомостей, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (далі - державна реєстрація змін до відомостей), у скорочені строки: у подвійному розмірі адміністративного збору, та у п’ятикратному розмірі адміністративного збору за відповідну реєстрацію.

Громадські об’єднання

  • у подвійному розмірі адміністративного збору за відповідну реєстрацію:
  • у п’ятикратному розмірі адміністративного збору за відповідну реєстрацію:

протягом двох робочих днів - за проведення державної реєстрації змін до відомостей про громадське об’єднання, місцевий осередок громадського об’єднання із статусом юридичної особи, крім внесення змін до інформації про здійснення зв’язку з юридичною особою (380 грн).

протягом 24-х годин - за проведення державної реєстрації змін до відомостей про громадське об’єднання, місцевий осередок громадського об’єднання із статусом юридичної особи, крім внесення змін до інформації про здійснення зв’язку з юридичною особою (950 грн).

Громадські формування

  • у подвійному розмірі адміністративного збору за відповідну реєстрацію:
  • у п’ятикратному розмірі адміністративного збору за відповідну реєстрацію:

протягом семи робочих днів - за проведення державної реєстрації змін до відомостей про структурне утворення політичної партії як юридичну особу, крім внесення змін до інформації про здійснення зв’язку з юридичною особою (1160 грн);

протягом 10 робочих днів - за проведення державної реєстрації змін до відомостей про організацію роботодавців, їх об’єднання як юридичну особу, крім внесення змін до інформації про здійснення зв’язку з юридичною особою (1160 грн);

протягом 20 робочих днів - за проведення державної реєстрації змін до відомостей про творчу спілку, місцевий осередок творчої спілки як юридичну особу, крім внесення змін до інформації про здійснення зв’язку з юридичною особою.

протягом п’яти робочих днів - за проведення державної реєстрації змін до відомостей про структурне утворення політичної партії як юридичну особу, крім внесення змін до інформації про здійснення зв’язку з юридичною особою (2900 грн.);

протягом семи робочих днів - за проведення державної реєстрації змін до відомостей про організацію роботодавців, їх об’єднання як юридичну особу, крім внесення змін до інформації про здійснення зв’язку з юридичною особою (2900 грн.);

протягом 15 робочих днів - за проведення державної реєстрації змін до відомостей про творчу спілку, місцевий осередок творчої спілки як юридичну особу, крім внесення змін до інформації про здійснення зв’язку з юридичною особою.

Плата за проведення державної реєстрації у скорочені строки повертається заявникові виключно у разі ненадання послуг з державної реєстрації у строки, передбачені пунктом 1 вищевказаної постанови, з вини суб’єкта державної реєстрації, нотаріуса.

Попередньо звертаємо вашу увагу, що відповідно до статті 36 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» адміністративний збір не справляється у наступних випадках:

- за державну реєстрацію змін до відомостей про громадське формування, що не має статусу юридичної особи, у тому числі змін до установчих документів, пов’язаних з приведенням їх у відповідність із законами. У разі якщо законами визначено строк для приведення у відповідність до них, адміністративний збір не справляється при внесенні змін до відомостей, у тому числі змін до установчих документів, у строк, визначений цими законами;

- за державну реєстрацію змін до відомостей про професійні спілки, їх організації або об’єднання;

- державні органи, у тому числі суди, органи Національної поліції, органи прокуратури, органи Служби безпеки України, а також органи місцевого самоврядування та їхні посадові особи звільняються від справляння адміністративного збору за державну реєстрацію та від плати за надання відомостей з Єдиного державного реєстру через портал електронних сервісів.

Таким чином, у разі подачі документів для здійснення державної реєстрації змін до відомостей громадських формувань у скорочені строки необхідно сплатити адміністративний збір за проведення змін у визначеному розмірі, та додатково адміністративний збір за проведення державної реєстрації у скорочені строки.