26-01-2018 | 16:45

В обласній юстиції відбулось засідання регіонального відділення Секретаріату Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини

Сьогодні, 26 січня,на базі обласного управління юстиції відбулося засідання регіонального відділення Секретаріату Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини, на якому були присутні представники судових органів, а саме керівники та заступники керівника апарату суду, начальник відділу правового забезпечення Головного управління Національної поліції у Кіровоградській області, заступник начальника відділу соціально-виховної та психологічної роботи державної установи "Кропивницька виправна колонія (№ 6)" та головні спеціалісти Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області.

На початку засідання голова регіонального відділення Олег Потьомкін звернув увагу присутніх на Закон України «Про ратифікацію Протоколів № 15 та № 16 до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод» від 5 жовтня 2017 року.

Крім того, під час засідання були обговорені питання резонансної справи «Бурмич та інші проти України», до якої Велика палата ЄСПЛ приєднала більше, ніж 12 тисяч скарг, поданих проти України, в один кейс. Скарги стосуються системного невиконання рішень національних судів. Усі вони були вилучені з реєстру Європейського суду з прав людини і передані Комітету міністрів Ради Європи для забезпечення контролю за виконанням рішення у справі «Бурмич та інші проти України».

ЄСПЛ зазначає, що розглядаючи справи проти України, ризикує стати частиною української системи виконання судових рішень та підмінити собою українські органи влади. Таке завдання не суміжне з допоміжною роллю, яку суд має відігравати щодо договірних сторін.

Секретар регіонального відділення Вікторія Драбина запропонувала затвердити план роботи регіонального відділення на 2018 рік. Йдеться про 9 основних завдань, які і були включені до  Плану роботи та затверджені на засіданні.