11-01-2018 | 14:54

У Кропивницькому розпочався другий етап конкурсу з відбору адвокатів для допомоги соціально вразливим верствам населення

Упродовж 11-12 січня на базі обласного управління юстиції буде проходити другий етап конкурсного відбору адвокатів, які залучатимуться до надання безоплатної вторинної правової допомоги соціально незахищеним верствам населенням. Індивідуальні співбесіди з претендентами проводять члени комісії – представники суддівського корпусу, вищих навчальних закладів, адвокатської спільноти, центрів із надання безоплатної правової допомоги та обласної юстиції.

«Кошти за надання послуг правозахисники отримуватимуть від держави, згідно чинного законодавства. У 2017 році оплата за годину роботи правозахисника здійснювалася в розмірі 2,5% від прожиткового мінімуму. Із 1 січня 2018 року вона підвищилися до 5%. Окрім цього, плата може збільшуватися в залежності від рівня складності справи та часу роботи правозахисника», – відзначив керівник обласної юстиції Вадим Гуцул.

Про свої мотиви взяти участь у конкурсному відборі розповіла й одна з учасниць співбесіди Олександра Калінка-Бондар: «Упродовж п’яти років я займаюся наданням правової допомоги, мабуть, найбільш незахищеним представникам суспільства – діткам, позбавлених батьківського піклування. Вважаю, що робота в системі з надання безоплатної вторинної допомоги допоможе одночасно реалізувати всі мої альтруїстичні наміри, а також забезпечити доступ кожного громадянина, незалежно від його соціального статусу чи віку, до справедливого правосуддя».

З метою проведення відбору на максимально відкритому рівні на конкурсі можуть бути присутні журналісти, громадські активісти та всі інші зацікавлені особи. Під час індивідуальних співбесід члени комісії визначатимуть рівень мотивації, комунікабельності, ділової активності та професійних навиків претендентів. Прізвища переможців будуть відомі 1 лютого 2018 року.