11-12-2017 | 16:53

Спеціалісти відділу судової роботи та міжнародного співробітництва роз’яснили дітям їх права

7 грудня головний спеціаліст з питань забезпечення діяльності Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини Вікторія Драбина та головний спеціаліст відділу судової роботи та міжнародного співробітництва Наталія Волошина провели семінар з учнями старших класів КЗ «Навчально-виховне об’єднання «Загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів №16 – Дитячий юнацький центр «Лідер» Кіровоградської міської ради» на тему: «Призначення і зміст Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод. Підстави звернення до Європейського суду з прав людини. Обов'язки людини і громадянина в Україні».

На початку семінару Вікторія Драбина звернула увагу присутніх на те, що Конве́нція про за́хист прав люди́ни і основополо́жних свобо́д була прийнята відповідно до Загальної декларації прав людини з метою додержання країнами-підписантами (учасниками Ради Європи) та забезпечення на своїй території прав та основоположних свобод людини. Конвенція була відкрита для підписання 4 листопада 1950 року, набула чинності 3 вересня 1953. Вона запровадила судовий механізм захисту визнаних міжнародним правом загальних стандартів політичних, економічних, соціальних і культурних прав та свобод людини в країнах-членах Ради Європи.

 Також школярам було роз’яснено процедуру  подачі заяви до Європейського суду з прав людини та критерії її прийнятності, надано зразки формуляру заяви до Суду, довіреності та нотатки для заповнення формуляру заяви та показано фільм про роботу Європейського суду для більш детального ознайомлення.

Зі свого боку Наталія Волошина розповіла про права та обов’язки, гарантовані чинним законодавством, і відповідальність за порушення прав та свобод громадян.