14-12-2017 | 17:30

Спеціалісти відділу судової роботи та міжнародного співробітництва продовжують інформувати студентів про їх права

Учора, 13 грудня, головний спеціаліст з питань забезпечення діяльності Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини Вікторія Драбина Вікторія та головний спеціаліст відділу судової роботи та міжнародного співробітництва Наталія Волошина роз’яснили учням 11 класу КЗ "Педагогічний ліцей Кіровоградської міської ради Кіровоградської області" тему прав людини та міжнародних гарантій прав людини.

На початку семінару Наталія Волошина зазначила, що пріоритетом для будь-якої держави має бути дотримання прав і свобод людини: «1991 року Україна, ставши незалежною державою, зробила перший крок на шляху до ствердження демократичності, верховенства права. Так, у Конституції України окремий розділ присвячено правам і свободам людини і громадянина. Стаття 21 Конституції України визначає, що всі люди є вільні і рівні у своїй гідності та правах. Права і свободи людини є невідчужуваними та непорушними».

Зі свого боку головний спеціаліст з питань забезпечення діяльності Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини у Кіровоградській області Вікторія Драбина звернула увагу учнів на міжнародні правові акти, які гарантують права та свободи людини, і міжнародні організації та установи, що безпосередньо розглядають питання, пов’язані з порушенням прав і свобод людини.

Окрім цього, присутніх ознайомили  з передумовами прийняття Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, з її значенням для становлення прав людини та показано відеоматеріали про Європейський суд з прав людини, за допомогою якого вони більш детально ознайомилися із його структурою, значенням, підставами та порядком звернення заяв до нього та їх критеріями прийнятності.