10-01-2018 | 12:42

Що потрібен знати громадяни, інформація про якого внесена до Єдиного реєстру боржників

Перш ніж відповісти на дане питання слід розрити поняття «Боржник».

Боржником є визначена виконавчим документом фізична або юридична особа, держава, на яких покладається обов’язок щодо виконання рішення.

Єдиний реєстр боржників є складовою автоматизованої системи виконавчого провадження та створений з метою оприлюднення в режимі реального часу інформації про невиконані майнові зобов’язання боржників.

Відомості про боржників, включені до Єдиного реєстру боржників, є відкритими та розміщуються на офіційному веб-сайті Міністерства юстиції України.

 

Що таке Автоматизована  система виконавчого провадження?

Система у якій відбувається реєстрація виконавчих документів, документів виконавчого провадження, фіксування виконавчих дій.

 

Коли вноситься інформація до Єдиного  реєстру боржників?

Відомості про боржника вносяться до Єдиного реєстру боржників одночасно з винесенням постанови про відкриття виконавчого провадження.

 

Чи є категорії боржників відомості про яких не потраплять до Єдиного  реєстру боржників?

Так, законом визначено, що не підлягають внесенню до Єдиного  реєстру боржників відомості про боржників -  державних органів, органів місцевого самоврядування та боржників за рішенням немайнового характеру.

 

Які відомості містить Єдиний реєстр боржників?

Єдиний реєстр боржників містить відомості щодо прізвища, ім'я, по батькові (за наявності), дати народження боржника  — фізичної особи або найменування, ідентифікаційного коду юридичної особи у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань боржника — юридичної особи; найменування органу або прізвище, ім'я, по батькові та посади посадової особи, яка видала виконавчий документ; найменування органу державної виконавчої служби або прізвище, ім'я, по батькові приватного виконавця, номеру засобу зв'язку та адреси електронної пошти виконавця; номера виконавчого провадження; категорії стягнення (аліменти, штраф тощо).

 

Які негативні наслідки можуть наступити для особи, відомості про яку внесено до Єдиного реєстру боржників?

Слід зазначити, що реєстр був створений з метою запобігання відчуження боржниками майна.

Відповідно до закону, нотаріуси та інші державні реєстратори перед здійсненням будь-якої угоди з відчуження майна зобов’язані перевірити інформацію з Єдиного реєстру боржників.

Якщо в ході перевірки реєстру буде встановлено, що особа, яка звернулася для відчуження нерухомого майна значиться у реєстрі боржників, нотаріус або реєстратор зобов’язаний відмовити у здійсненні реєстраційних дій та повідомити органу державної виконавчої служби або приватному виконавцю про майно, з питань відчуження якого звернувся боржник. 

Виконавець, не пізніше наступного робочого дня з дня отримання такого повідомлення зобов’язаний прийняти рішення про накладення арешту на таке майно.

Крім, проблемних питань, які можуть виникнути при спробі відчуження майна, не слід забувати, що інформація внесена до реєстру є відкритою і може бути перевірена кредитором у разі необхідності отримання кредиту та роботодавцем при прийомі на роботу.

 

У яких випадках виключаються відомості про боржника з Єдиного реєстру боржників

Відомості про боржника виключаються з Єдиного реєстру боржників одночасно з винесенням постанови про закінчення виконавчого провадження, повернення виконавчого документа стягувачу, повернення виконавчого документа до суду, чи в день встановлення виконавцем факту відсутності заборгованості за виконавчими документами про стягнення періодичних платежів.