11-12-2017 | 16:09

Представники регіонального відділення Секретаріату Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини розказали дітям про їх права та обов’язки

7 грудня представники регіонального відділення Секретаріату Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини Вікторія Драбина та Олег Дерев’янко розповіли дітям, які навчаються в КЗ «Станція юних техніків Кіровоградської міської ради», про їх права, закріплені в Конституції України, Конвенції ООН про права дитини та Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод.

Зокрема фахівці зауважили, що кожна дитина має права від народження, їх не можна купити, заробити чи успадкувати. Важливо пам’ятати, що всі діти мають рівні права незалежно від кольору шкіри, національності, соціального стану, релігійних переконань.

Основним документом, у якому вперше в історії було закріплено всі права дітей, є конвенція ООН про права дитини від 20.11.1989. Вона є обов’язковою для більшості країн, у тому числі й для України.

Крім того, дітям було роз’яснено про їх обов’язки – важливість неухильного дотримання Конституції України та законів України, відсутність посягань  на права й свободи, честь і гідність інших людей.