05-12-2017 | 17:14

Фахівці юстиції поспілкувалися про права зі старшокласниками гімназії-інтернат – школи мистецтв

У Кропивницькому продовжився міський тур для школярів «Знаю! Дію! Захищаю!», ініційований командою обласного управління юстиції у рамках Всеукраїнського тижня права. І цього разу в правовому діалозі взяли участь старшокласники Кіровоградського обласного комплексу (гімназії-інтернат – школи мистецтв).

Під час заходу керівник обласної юстиції Вадим Гуцул обговорив зі школярами особливості роботи в органах юстиції, переваги нових сервісів Мін’юсту, а також презентував їм загальнонаціональний правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!». Окрім цього, детально розповів їм, як можна ефективно боротися з проявами хабарництва у вищих навчальних закладах.

«Сподіваюсь, що в майбутньому після вступу до українських чи закордонних вишів ви будете захищати свої права й здобувати освіту чесно. А поки запам’ятайте: якщо з вас вимагають хабар, найперше, що ви маєте зробити, - зафіксувати випадок за допомогою диктофону чи відеокамери на телефоні й звернутися до профспілки або правоохоронних органів», – звернувся до старшокласників Вадим Гуцул.

Зі свого боку головний спеціаліст відділу правової роботи та правової освіти Віра Піскун зауважила, що, згідно статистичних даних, у 35% випадків прояви хабарництва у вишах провокують безпосередньо самі студенти. Однак, зважуючись на такий крок, кожний студент має пам’ятати про те, що відповідальність за неправомірну вигоду несуть дві сторони – і та, що її дає, і та, що її отримує.

Насамкінець, перед школярами виступив начальник відділу розгляду звернень та забезпечення діяльності комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації Віталій Секмедін, який пояснив присутнім значення поняття «рейдерство» і розповів, як можна відновити порушені в незаконний спосіб майнові права.