27-04-2018 | 12:08

Фахівці обласної юстиції пояснили поліцейським, як не порушувати прав людей під час обшуків їх житла

26 квітня головний спеціаліст з питань забезпечення діяльності Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини Вікторія Драбина разом з головним спеціалістом відділу Уповноваженого Голови з питань контролю за дотриманням прав людини в поліцейській діяльності Управління забезпечення прав людини Мариною Балашовою провели семінар для апарату Головного управління Національної поліції України в Кіровоградській області на тему «Основні положення Конвенції про захист прав та основоположних свобод. Практика Європейського суду з прав людини під час обшуку житла органами поліції».

Поліцейським було розкрито структуру Конвенції та більш детально висвітлено зміст ст. 8 Конвенції, яка проголошує: «Кожен має право на повагу до його приватного i сiмейного життя, до житла і до таємницi кореспонденції. Органи державної влади не можуть втручатися у здiйснення цього права iнакше, ніж згiдно із законом».

Окрім цього, спікери зупинились на практиці Європейського суду, а саме рішення «Багієва проти України» від 28 квітня 2016 року, яким Європейський суд проголосив порушення права заявниці на повагу до приватного  та сімейного життя у зв’язку з неправомірним проведенням обшуку її квартири правоохоронними органами.